CHUAN LIAN ZI - koncentrat 5:1 (opak. 100 g) (Green Nature)
Nazwa chińska (pin yin):
Chuan Lian Zi
Nazwa łacińska:
Toosendan (Melia toosendan), Fructus
Nazwa polska:
~
Opis
Koncentrat ziołowy w postaci proszku rozpuszczalnego w wodzie, wytwarzany z owoców CHUAN LIAN ZI (Melia toosendan, Fructus).
Koncentrat 5:1
1 g koncentratu odpowiada 5 g surowego zioła.
Koncentrat CHUAN LIAN ZI wytwarzany jest w standardzie GMP (Good Manufacturing Practice), co zapewnia wysoką jakość i czystość oraz pełną kontrolę nad pochodzeniem surowca użytego do produkcji.
Opakowanie zawiera 100 g koncentratu.
Skład
Chuan Lian Zi - Toosendan (Melia toosendan), Fructus; substancja wypełniająca (maltodekstryna)
Działanie i wskazania
Pobudza krążenie Qi i łagodzi ból: przy bólu w bokach ciała i okolicy żeber oraz bólu brzucha i powodu zastoju Qi wątroby lub dysharmonii pomiędzy wątroby a żołądkiem; przy przepuklinie; przy oznakach gorąca. Oczyszcza gorąco, osusza wilgoć, reguluje Qi i łagodzi ból: przy bólu w rejonie nadbrzusza, brzucha, bokach ciała; przy bólu związanym z przepukliną z powodu zastoju Qi wywołanego przez obecność wilgotnego gorąca.
Niszczy pasożyty oraz łagodzi ból: przy zakażeniu pasożytami
Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Przeciwwskazane w przypadkach zimna wynikającego z niedoboru w śledzionie i żołądku. Przedawkowanie wywołuje nudności, wymioty, biegunkę oraz duszności i arytmię.
Smak
Gorzki
Dawkowanie
zgodnie z zaleceniami terapeuty / zielarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, lekarza lub farmaceuty; 0,8 g - 1,5 g dziennie
Sposób użycia
Rozpuścić w przegotowanej wodzie, przyjmować raz dziennie 15 minut po posiłku.
Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia oraz smak na podstawie: Materia Medica TCM.